x
Breaking News
More () »

NCHSAA Baseball, Softball & Lacrosse Playoff Games Featuring Triad Schools

Baseball & Softball are in the Second Round of the Playoffs while Lacrosse is Fourth Round
Credit: WFMY News 2

Women's Lacrosse Playoffs Fourth Round Games:

#3 NW Guilford 15  #2 Reynolds 8 (F)

4A Men's Lacrosse Fourth Round Games:

#1 Hough 13  #5 Northern Guilford 8 (F)

1A/2A/3A Men's Lacrosse Fourth Round Games:

#2 Bishop McGuinness 9  #3 Hickory 6 (F)

4A West Softball Second Round Games:

#5 East Forsyth 3  #12 Lake Norman 1 (F)

#6 NW Guilford 2  #11 South Caldwell 0 (F)

#2 South Mecklenburg 4  #10 West Forsyth 2 (F)

#3 Marvin Ridge 5  #13 Northern Guilford 2 (F)

4A East Softball Second Round Games:

#13 Gray's Creek 13  #4 Southern Alamance 4 (F)

3A West Softball Second Round Games:

 #4 Central Davidson 3  #13 Oak Grove 1 (F)

#6 Rockingham County 6  #11 Stuart Cramer 0 (F)

#10 North Davidson 14  #7 Smoky Mountain 3  (F)

3A East Softball Second Round Games:

#1 Eastern Alamance 1  #16 West Johnston 0 (F)

#13 Western Alamance 2  #4 Scotland 1 (F)

2A West Softball Second Round Games:

#1 Providence Grove 4  #17 West Wilkes 1 (F)

#13 McMichael 7  #4 Forbush 5 (F)

#5 West Stokes 2  #112 SW Randolph 1 (F)

#23 Morehead 1  #7 Burns 0 (F)

#8 Mount Pleasant 2  #24 Wilkes Central 1 (F)

1A West Softball Second Round Games:

#2 East Wilkes 7  #18 Elkin 0 (F)

#12 Union Academy 9  #5 Eastern Randolph 7  (F)

#11 South Stokes 18  #6 Cornerstone Charter 2 (F)

#13 Starmount 1  #4 Mountain Heritage 0 (F)

#6 Cherryville 7  #24 North Stokes 0 (F)

1A East Softball Second Round Games:

#7 East Columbus 11  #10 Clover Garden 3 (F)

4A West Baseball Second Round Games:

#1 Providence 12  #17 SW Guilford 2 (F)

#10 T.C. Roberson 12  #7 NW Guilford 4 (F)

#13 West Forsyth 10  #20 Davie County 0 (F)

#14 Reagan 2  #30 Cuthbertson 1 (F)

#28 Ragsdale at #12 Porter Ridge

3A West Baseball Second Round Games:

#2 Ledford 9  #18 NW Cabarrus 3 (F)

#11 East Lincoln 7  #6 Eastern Guilford 3  (F)

2A West Baseball Second Round Games:

#1 Randleman 11  #16 East Gaston 0 (F)

#4 East Surry 3  #13 R-S Central 2 (F)

#6 West Stokes 9  #22 Brevard 3 (F)

#12 Morehead at #5 East Rutherford

#19 Trinity 11  #3 Burns 7 (F)

#7 Lincoln Charter 7  #23 Forbush 4 (F)

1A West Baseball Second Round Games:

#1 South Stokes 4  #16 Langtree Charter 0 (F)

#8 Mount Airy 8  #9 Bethany 5 (F)

#27 East Wilkes 12 #11 Bishop McGuinness 4 (F)

#18 Uwharrie Charter 7  #2 Draughn 3  (F)

#23 Eastern Randolph 10  #7 Bradford Prep 0  (F)